Okolí Lipna

 
  • dva kryté bazény disponujicí tobogány a dalšími atrakcemi
  • přehrada Lipno, která nabízí možnost rybaření a koupání
  • zámek Český Krumlov, který je zapsán na seznam světového dědictví UNESCO
  • Vítkův kámen - zřícenina nejvýše položeného hradu v ČR
  • Běžkařský areál Schöneben
  • Schwarzenberský plavební kanál
adv
 
 

Lipenská přehrada

 

Lipenská přehrada je největší vodní plocha v České republice, která byla na řece Vltavě vybudována v letech 1952 až 1959. Díky své rozloze 48,7 kilometrů čtverečních bývá Lipno označováno také jako České či Jihočeské moře. Lipno, které vsazeno do nádherné šumavské přírody, je oblíbeným turistickým cílem již desítky let. Malebná, člověkem nedotčená šumavská příroda slibuje neomezené možnosti trávení volného času jak v zimním, tak i letním období.

Vodní plochu Lipno využijete hned k několika zimním sportům. Zamrzlá vodní plocha vybízí k bruslení. Pravidelně je upravována několika kilometrová dráha, která slibuje skvělé bruslení pod širým nebem.

Rozlehlá vodní plocha je však vhodným místem pro provozování snowkitingu. Tento atraktivní sport využívá síly větru a vozí vás na prkně či lyžích po zamrzlém Lipně.

V letním období je Lipno cílem milovníků sportovního rybaření, plavání, ale také windsurfingu a dalších vodních sportů (jachting, katamarány, kiteboarding). Lipno je lemováno krásnými písčitými plážemi, které jsou v horkých letních dnech zaplněné rekreanty. Při nepřízni počasí jsou na Lipně k dispozici dva kryté bazény disponující tobogány a dalšími atrakcemi, které ocení nejen děti, ale i spousta dospělých jedinců.