Lyžování v okolí

 
  • moderní ski areál Hochficht pouze 47 minut jízdy
  • Hochficht nabízí 20,8 kilometrů plně zasněžovaných sjezdovek
  • pro nejmenší lyžaře vybudován Sunny Kids Park
  • nadmořská výška až 1338 metrů nad mořem
  • Ski areál Kramolín se snowparkem s U-rampou
  • Běžkařský areál Schöneben
  • bruslení na Lipně
adv
 
 

Lyžování Hochficht

 

Ski areál Hochficht se rozprostírá v samotném srdci Šumavy nedaleko Lipenského jezera. Leží v malebné kopcovité krajině na rakouské straně Šumavy a milovníkům zimních sportů nabízí bohaté možnosti. Z úrovní výkonnosti si zde vybere každý – od pohodových sjezdovek pro rodiny s dětmi, až po závodní sjezdovku FIS. Hochficht sice neleží v proslulých rakouských Alpách, ale i tak může nabídnout kvalitní zázemí pro vyznavače lyžování, snowboardingu i běžkování.

Pro české příznivce zimních sportů je Hochficht atraktivním cílem hlavně kvůli ideální poloze hned u hranic. Nadmořská výška ski areálu je až 1 338 metrů nad mořem. Návštěvníkům může středisko nabídnout 20,8 kilometrů plně zasněžovaných sjezdovek od lehkých až po náročné obtížnosti. Přepravu lyžařů zajišťuje hned deset přepravních zařízení (3 čtyřsedačky, 5 kotev, 2 pojízdné koberce). A na vrcholu Hochfichtu najdete boarder&ski-crossovou dráhu, která nabízí rychlé klopené zatáčky a také několik skoků.

Lyžařské středisko Hochficht slibuje návštěvníkům také večerní lyžování na osvětleném vztahu, lyžařskou školu, půjčovnu lyží a také velmi výhodnou gastronomickou nabídku. Tímto výčtem však nabídka služeb ještě nekončí.

Hochficht nabízí skvělé zázemí také pro rodiny s dětmi. Pro nejmenší lyžaře byl vybudován Sunny Kids Park, kde si vaše ratolest užije lyžování zábavnější formou. Maximální komfort v dětském parku zajišťuje 185 metrů dlouhý zastřešený pojízdný pás chránící děti i dospělé před větrem.